KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15758091
nr 1575 8091
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsning, Signerad, Katarina Kyrka. Bildmått: 18x12cm, yttermått inklusive ram: 30x25cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:17:08